تحصیل در کانادا

در دنیای امروز، دانش آموزان و دانشجویان برای تحصیل در دانشگاه‌ها و موسسات آموزشی خارج از کشور خود، به دنبال فرصت‌های بیشتری می‌گردند. یکی از کشورهایی که در میان دانش‌آموزان و دانشجویان بسیار محبوب است، کانادا است. کانادا با محیط زیست طبیعی خوب، سیستم آموزشی برتر و فرصت‌های شغلی بسیار مناسب، به عنوان یکی از مقاصد محبوب برای تحصیلات بین‌المللی در نظر گرفته می‌شود. در ادامه به ویزای تحصیلی کانادا و تحصیل در کانادا خواهیم پرداخت.

انواع ویزاهای تحصیلی در کانادا

ویزای تحصیلی در کانادا به دو دسته اصلی، یعنی ویزای دانش‌آموزی و ویزای دانشجویی تقسیم می‌شود. این دو نوع ویزا تفاوت‌هایی در شرایط و مقاصد خود دارند.

ویزای دانش‌آموزی کانادا

ویزای دانش‌آموزی برای افراد زیر ۱۸ سالی که قصد دارند در مدارس کانادا تحصیل کنند، صادر می‌شود. امروزه بسیاری از والدین با آرزوها و امیدهای بزرگ، فرزندان خود را برای ادامه تحصیل به کشور کانادا می‌فرستند.

با ویزای دانش‌آموزی کانادا، دانش‌آموزان می‌توانند در یکی از معتبرترین مدارس جهان، در کشوری که برترین محل تحصیلات است، فعالیت کنند. فرآیند دریافت ویزای دانش‌آموزی کانادا مشابه فرآیند دریافت ویزای دانشجویی است، به این معنی که ابتدا والدین باید پذیرش برای فرزند خود در یکی از مدارس کانادا دریافت کنند و سپس برای دریافت ویزا اقدام کنند.

ویزای دانشجویی کانادا

این نوع ویزا برای افرادی صادر می‌شود که قصد تحصیل در مقاطع مختلف دانشگاهی در کانادا را دارند. مرحله اول برای دریافت ویزای دانشجویی کانادا، دریافت پذیرش از موسسات آموزش عالی معتبر کانادا که شماره DLI را دارند، است.

پس از دریافت پذیرش، متقاضیان می‌توانند مدارک لازم را تکمیل کرده و درخواست ویزا را ارائه نمایند.

مراحل اخذ ویزای تحصیلی کانادا

 1. جمع‌آوری مدرک زبان: باید مدرک زبان انگلیسی خود را جمع آوری کنید. این می‌تواند شامل نتایج آزمون های زبان مانند آیلتس یا تافل باشد، همچنین می‌توانید معرفی‌نامه یا مقالات چاپ‌شده خود را به زبان انگلیسی نیز ارائه دهید.
 2. تهیه مدارک مورد نیاز: باید مستنداتی مانند آخرین فیش واریز شهریه، نامه بیمه، فرم‌های مربوط به ویزا، مدرک تحصیلی، نامه تمکن مالی، اسکن صفحه اول پاسپورت، شناسنامه و نامه پذیرش از دانشگاه معتبر به زبان انگلیسی را همراه داشته باشید.
 3. تکمیل فرم‌های ویزا: باید فرم‌های مربوط به ویزای تحصیلی مانند فرم اطلاعات خانواده و فرم سفارت کانادا را در سایت Canada.ca تکمیل کنید.
 4. پرداخت هزینه‌های سفارت: باید هزینه‌های مربوط به سفارت ویزای تحصیلی را پرداخت کنید.
 5. تکمیل فرم تعیین سرپرست: برای فرستادن فرزندان زیر سن قانونی به کانادا، باید فرم تعیین سرپرست را تکمیل کنید.

شرایط اخذ ویزای دانشجویی کانادا

برای اخذ ویزای دانشجویی کانادا، باید شرایط زیر را داشته باشید:

 • دریافت پذیرش از یکی از دانشگاه‌ها یا کالج‌های معتبر کانادا که دارای شماره DLI هستند.
 • تامین مالی: باید از لحاظ مالی در شرایط خوبی باشید و قادر به پرداخت شهریه تحصیلی و هزینه‌های زندگی حداقل یک سال باشید. باید توانایی تامین مالی خود را به اداره مهاجرت کانادا اثبات کنید.
 • ارائه مستندات مورد نیاز: باید آفیسر اداره مهاجرت را قانع کنید که تحصیل در کانادا در مقطع و رشته مورد نظر، برای آینده شما مزایا و تأثیرات مثبت زیادی دارد و در کشور خود نمی‌توانید به همین اهداف برسید.
 • برنامه موقت بودن اقامت: باید آفیسر اداره مهاجرت را قانع کنید که مقیم کانادا تا پایان تحصیل خواهید بود و پس از آن از کشور خارج خواهید شد.
 • وضعیت جسمانی سالم: باید از لحاظ جسمانی سالم باشید.
 • سابقه منفی: باید سابقه منفی نداشته باشید.

برای دیدن پیج اینستاگرام ثبت اکسیر کلیک کنید

Scroll to Top
Scroll to Top
Call Now Button